All for Joomla All for Webmasters

Pervari Karakovan Balı 1. Kalite SIFIR ŞEKER

YazdırE-posta
img_20190922_130826
img_20190922_131238
img_20190922_132239
4pervari-karakovan-bali-1.kalite---siirtorganik
Fiyat
Satış fiyatı:190,00 TL
Üretici:Siirt Organik

---İDDALIYIZ---

GIDA TARIM BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKALI ANALİZ SONUCU DOĞADA STANDART OLAN %5'İN ÜZERİNDE ŞEKER ÇIKARSA ALDIĞINIZ BAL HEDİYEMİZDİR VE ÜCRET İADESİ YAPILACAKTIR

Kendi arılarımız ve kovanlarımızla Siirt'in yüksek rakımlı kesimlerinde zengin doğal bitki örtüsüne sahip bölgelerinde arıların peteklerini oluşturarak hazırladığı, el değmeden üretilmiş tamamen doğal ve organik pervari karakovan balı

ŞEKER HASTALARININ BİLE RAHATÇA TÜKETEBİLECEĞİ BİR ÜRÜNDÜR

 

Karakovan Balı Nedir?

Bilimsel olarak yapılan bir çok araştırmada antibiyotik ilaçlara karşı bile direnç gösteren MRSA bakterisi bile bala karşı direnç gösterememiştir.

Yapılan bir diğer araştırmada ise karakovan bal ile tifo hastalığına neden olan mikroplar 48 saat dizanteri mikropları ise 10 saat gibi kısa sürede yok edilmiştir.

Karakovan balı, eski osmanlı dönemlerinde şifahanelerde ilaç olarak kullanılıyordu. Karakovan balı, üretimi yapılan diğer ballara göre daha fazla uğraş ve emek gerektiren bir bal türüdür.

Karakovan balının diğer ballardan şifalı olması içerisinde yer alan şeker miktarının '0' olmasıdır. 

Karakovan balının peteğini arı kendisi üretmektedir. Peteği dahi olduğundan süzmeden tüketilir ve bu sayede balın yanı sıra daha fazla polen de yenilmiş olur. 

Ayrıca yetiştikleri bölgeler açısından da zengin bitki florasından faydalanırlar ve bu sayede elde edilen bal daha şifalı olur.

Karakovan Balının Faydaları Nelerdir ?

Balgam söktürücü etkisi vardır aynı zamanda öksürüğü keser.

Karaciğeri ve göğsü temizlemeye yardımcı olur.

İshali keser. 

Cinsel performansı artırır.

Hepatit B, hepatit C, sarılık gibi hastalıkları iyileştirir.